Press "Enter" to skip to content

هنگامه رفتن از ویندوزفون و معرکه ماندن در آیفون!

aliashori 0

ویندوز ۱۰ موبایل و تلاش‌های شرکت مایکروسافت در زمینه گوشی تلفن همراه این روزها روی هم رفته اوضاع غم‌انگیز و اسفناکی دارد.

حالا دیگر کار تا جایی پیش رفته که هر لحظه بر سیل مهاجران و کوچندگان به سایر پلتفرم‌ها از قبیل آی‌اواس شرکت اپل بیشتر می‌شود. سوای از این که شما در فکر مهاجرت از ویندوزفون یا وفادار به آن باشید می‌خواهیم چند کلمه‌ای در این باره با شما درددل کنیم.

چه خوش‌تان بیایید چه نیاید امروز اگر طالب بهترین تجربه از موبایل باشید احتمالا یا دل‌تان نخواهد خواست و یا این که این امکان برای شما وجود نخواهد داشت که به مایکروسافت و ویندوز ۱۰ موبایل آن تکیه و اعتماد کنید. در حقیقت، گرایش به چنین سمت و سویی حتی کم‌ عقلی هم به نظر می‌رسد چون سیستم عامل ویندوز موبایل حالا دیگر جایگاه و اعتباری ندارد.

با این همه، ویندوز ۱۰موبایل هنوز و همچنان کاربران سینه‌چاک و عاشق خسته خود را دارد. این واقعیت در عین حال بر همه واضح و مبرهن است که چنین افرادی تفکری خاص دارند اما با این حال باید واقع‌گرا باشیم و بپذیریم که در حالی خود را محدود به ویندوز موبایل کرده‌ایم که دو قدم آن سوتر دو پلتفرم موسوم به آی‌اواس و اندروید با تمام قدرت و قوا می‌تازد و در قیاس با ویندوز موبایل هیچ کم و کسری ندارد.

برای مثال، بسیاری هستند که در کنار ویندوزفون از گوشی تلفن همراه آیفون ۷ پلاس هم به طور روزانه استفاده می‌کنند ولی در آن واحد ممکن است کسی هم پیدا شود که حاضر و راضی به خرید گوشی ویندوزی Idol 4s هم بشود.

موضوع مهاجرت از ویندوز موبایل به دیگر پلتفرم‌ها موضوعی است که به قول معروف همیشه گزینه روی میز است و هر لحظه ممکن است حتی فرد کشته و مرده گوشی ویندوزفون پس از سال‌ها در چشم بر هم زدنی تصمیم به کوچ به پلتفرم آی‌او‌اس بگیرد و مزه راحتی و آسانی کار با آن زیر دندان برود و کار تمام شود!

شما چه طور؟ آیا شما نیز در فکر مهاجرت از ویندوز ۱۰ موبایل یا ویندوزفون به آی‌اواس هستید؟ ممکن است فعلا امورات خود را با ویندوزفون بگذارنید اما زیر چشمی نیم نگاهی هم به دیگر پلتفرم‌ها بیندارید؟ این که این پرسش‌ها را این جا عنوان می‌کنیم به دلیل اهمیت موضوع است و پاسخ‌ها و اظهار نظرهایی که در این باره ارایه می‌شود می‌تواند دربردارنده اطلاعات و جزییاتی از تجربه شما یا هر کاربر دیگری باشد. حتی از سوی دیگر می‌تواند بیانگر زبان حال و دغدغه و دل نگرانی طرفداران مهاجران از ویندوزفون به آیفون هم تلقی شود.

برای مثال ببینید که این کاربر با شناسه realwarder در پاسخ به این پرسش‌ها چه نوشته است:

«من مدت زیادی کاربر ویندوزفون بوده‌ام. من به واسطه یکی از دوستان فنی‌ام که آشنایی خوب و جامعی با ویندوز موبایل داشت به سمت این پلتفرم کشیده شدم اما به طور دقیق چند روزی است که تمایل شخصی پیدا کرده‌ام که از ویندوز رویگردان شوم چون از شما چه پنهان فقط یک بار با یک گوشی موبایل که ویندوزی نبود کار کردم و چیزهایی را تجربه کردم که فکرش را هم نمی‌کردم. از طرفی، خوب می‌دانم که خیلی‌ها هستند که از خیلی وقت پیش به پلتفرم ویندوزفون یا ویندوز موبایل پشت کرده‌اند و بسیاری هم هستند که هرگز حاضر به انجام چنین کاری نیستند. با این همه، من هنوز مانده و مرددم که… .»

نوشته هنگامه رفتن از ویندوزفون و معرکه ماندن در آیفون! اولین بار در ویندوز ایران – مرجع تخصصی مایکروسافت لومیا، ویندوز و ویندوز موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *