Press "Enter" to skip to content

مایکروسافت استور در ویندوز ۱۰ قابلیت‌های جدیدی دریافت می‌کند

aliashori 0

مایکروسافت در حال آزمایش به‌روزرسانی بزرگ برای ویندوز ۱۰ است. از قرار معلوم به‌روزرسانی‌های آینده با خود قابلیت‌ فهرست دلخواه (Wish List) و دیگر تغییرات را برای مایکروسافت استور به ارمغان می‌آورد.

مایکروسافت استور

تغییرات گزارش شده شامل قابلیت‌های جدید مانند صفحه فهرست دلخواه (Wish List)، توانایی نصب برنامه‌های کاربردی به شکل از راه دور، صفحه اصلی بهبود شده و سازمان یافته بسته به اندازه پنجره گشوده شده و از دیگر موارد است.

به‌روزرسانی مایکروسافت استور در دست انتشار است و به نظر می‌آید در مرحله آزمایش موسوم به A/B باشد و احتمالا قابلیت‌های آن به زودی برای عموم مخاطبان و کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

همچنانی که پیشتر گفته شد، این به‌روزرسانی حاوی فهرست دلخواه برای مایکروسافت استور است. قابلیت فهرست دلخواه (Wish List) نوعی ابزار دم‌دستی است تا به کاربر یاری برساند که همه موارد دلپسند خود را در مایکروسافت یکجا ببیند. برنامه‌های کاربردی، بازی‌ها، سخت‌افزار و دیگر محصولات را کاربر می‌تواند به صفحه فهرست دلخواه خود اضافه کند. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که راهی برای اشتراک‌گذاری فهرست دلخواه کاربر با دوستان و اعضای خانواده هنوز وجود دارد.

کاربر قادر خواهد بود تا از طریق فهرست سه نقطه به صفحه فهرست دلخواه دسترسی پیدا می‌کند و مورادی را به راحتی اضافه یا حذف کند. چنان که اشاره شد، آیکن فهرست دلخواه را می‌توان در فهرست موجود در مایکروسافت استور پیدا کرد.

مایکروسافت همچنین در حال اصلاح پنل ناوبری است که کاربر می‌تواند زیر مجموعه‌های آن را در سر تیتر خود مایکروسافت استور مشاهده کند.

قابلیت بعدی عبارت از نصب برنامه کاربردی از راه دور است که مایکروسافت به تازگی در این زمینه قابلیت جدیدی با نام «نصب در دستگاه‌های من» (Install on my devices) را با نسخه وب در استور عرضه کرده است و شرکت مایکروسافت سرگرم ارایه قابلیتی مشابه در اپ استور در دستگاه‌های ویندوز ۱۰ است. قابلیت «نصب در دستگاه‌های من» (Install on my devices) به کاربر این امکان را می‌دهد تا از راه دور برنامه‌های خود را در دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت نصب کند.

دیگر تغییر درخور توجه این است که نوار جست‌وجو یا همان search bar به شکل پیش فرض دیده نخواهد شد. کاربر فقط می‌تواند با کلیک کردن روی علامت ذره‌بین موجود در فهرست به آن دسترسی پیدا کند.

مایکروسافت به تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای استور منتشر کرده است که شامل برخی تغییرات در رابط کاربری برای همگان است و این به‌روزرسانی باگ‌‌هایی را برطرف و بهبودهایی را در استور ایجاد می‌کند.

مایکروسافت خود را متعهد به فروشگاه App در ویندوز ۱۰ می‌داند و این شرکت در همایش توسعه دهندگان بیلد سالانه ۲۰۱۸ اعلام کرد که به توسعه دهندگان تا ۹۵ درصد از درآمد کل را اختصاص می‌دهد.

منبع: windowslatest

نوشته مایکروسافت استور در ویندوز ۱۰ قابلیت‌های جدیدی دریافت می‌کند اولین بار در ویندوز ایران – مرجع تخصصی مایکروسافت لومیا، ویندوز و ویندوز موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *