Press "Enter" to skip to content

سرفیس فون احتمالا در سال ۲۰۱۹ میلادی از راه می‌رسد

aliashori 0

گزارش‌ها حاکی از آن است که دستگاه افسانه‌ای سرفیس فون نمرده بلکه زنده و در دست تهیه است تا احتمالا در سال ۲۰۱۹ میلادی از راه برسد.

سرفیس فون

پیشتر در گزارشی خاطرنشان شد که شرکت مایکروسافت سه پروژه در بخش سرفیس با نام‌‌های لیبرا (Libra) یا سرفیس گو (Surface Go)، کارمل (Carmel) یا سرفیس پرو ۶ (Surface Pro 6) و اندرومدا (Andromeda) را در دست داشت.

نخستین دستگاه تبلتی به قیمت ۴۰۰ دلار بود که برای رقابت با اپل آیپد ساخته و هفته پیش رونمایی شد. همچنین اندرومدا دستگاهی انعطافی است که از مدت‌ها پیش با نام سرفیس فون شهرت یافته است. از سرفیس فون تصاویر رندر شده‌ای هم در فضای منتشر شد که نشان می‌داد دستگاه مورد نظر به طور دقیق همان چیزی است که نمونه‌های مهندسی شده آن در شرکت مایکروسافت از کار درآمده بود و همه را هیجان‌زده کرده و سر ذوق آورده بود. اکنون انتظار می‌رود که اندرومدا تا پیش از پایان سال کنونی میلادی راه‌اندازی شود و هیچ بعید نیست که به شکلی ناگهانی در ابتدای ماه آینده میلادی از آب درآید.

خبر خوب اکنون این است که این پروژه نمرده است. با این همه، در گزارش مورد اشاره ذکر شده است که شرکت مایکروسافت در حال کار بر روی دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار این دستگاه انعطافی است. این در حالی است که مایکروسافت اندرومدا را منتفی اعلام کرده بود چون از قرار معلوم علت و اسباب ساخت و عرضه آن فراهم نمی‌شده است.

از این رو به نظر می‌رسد که چرخه تکرار سرفیس مینی (Surface Mini) در حال وقوع است. یعنی همان پروژه‌‌ای که درست پیش از آغاز سال ۲۰۱۴ از سوی مایکروسافت منتفی اعلام شد. علتش این بود که مایکروسافت باور داشت تبلت در بازارهای جهانی فروش چندانی نخواهد داشت.

اکنون بنا بر اخبار فاش شده از شرکت مایکروسافت قرار است که اندرومدا در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی از آب و گل درآید. در این زمینه نه تنها به بررسی چم و خم کار نیاز است بلکه سرفیس فون باید بار دیگر بر اساس انتظاراتی که می‌رود بازتعریف و ویژگی‌هایش مشخص شود.

اشتباه نکنید! درست است که سرفیس فون تو گویی زنده است و حالش خوب است اما تا زمانی که مایکروسافت از به بار نشستن آن اطمینان حاصل نکند محال است چنین دستگاهی را به دست کاربر برساند.

منبع: phonearena

نوشته سرفیس فون احتمالا در سال ۲۰۱۹ میلادی از راه می‌رسد اولین بار در ویندوز ایران – مرجع تخصصی مایکروسافت لومیا، ویندوز و ویندوز موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *